Etkinliklerimiz

DERNEK KURULUŞUNDAN BUGÜNE KADAR YAPILAN ETKİNLİKLER

>> 09 haziran 2020 tarihinde Köyümüze 100 adet sandalye 100 adet sandalye kılıfı,15 masa, 1 adet hasta yatağı köyümüz muhtarlığına cem evinde kullanılması için gönderildi.

>> 01 nisan 2020 ile 08 haziran 2020 tarihleri arasında  Derneğin web sitesi modern sisteme cep telefonuna uyarlı yeniden yapıldı.

>> 05 haziran 2020 tarihinde İç işleri bakanlığının DERBİS sistemine 2019 yılı beyanı verildi.

>>02 haziran 2020 tarihinde  Derbis sistemine 2005 yılında alınan tapunun kaydı yapılmadığından cezai işlem görmemesi için gerekli yazışmalar ve görüşmeler yapıldı.

>>01 haziran 2020 tarihinde Derbis sisteminde derneğin yeni adı ve adresi yazışmalarla düzeltildi.

>>28 mayıs 2020 tarihinde  Sancaktepe belediyesine 2017 yılında alınan yerin beyanı  verildi.Beyanın geçikme cezası ödendi.

>> 28  mayıs 2020 tarihinde Sancaktepe belediyesinde bina adresinde ve kapı adresleri için yoklama talep edildi. Belediye memuru gelerek bütün dükkanlarımıza numaraların verilmesi sağlandı.

>> 07-08 mayıs 2020 tarihinde COVID19 SALGINI nedeniyle Derneğimiz yönetimine ihtiyacının olduğunu bildiren üyelerimize, bazı üyelerimizin, dostlarımızın yapmış olduğu bağışla 64 adet gıda kolisi,20 adet ise market alışveriş kartı,100 adet ekmek dağıtımı yaptık. Ayrıca Dernek Başkanımızın gayretleri ve Yönetim Kurulunun çalışmaları sonucunda bu üyelerimize İstanbul Büyükşehir belediyesinden ,Sancaktepe belediyesinden gıda kolisi ve market alışveriş kartı dağıtımlarının yapılması sağlanmıştır.

>>13 Mart 2020 tarihinde Dünyayı saran ‘‘ Corona (Covid-19)(Korona) Virüsü’nden’’ dolayı sağlık yönünden üyelerimizin etkilenmemesi için YÖNETİM KURULUNUN almış olduğu karar ile 15 Mart 2020 tarihinden 15 eylül 2020 tarihine kadar Derneğimiz lokali kapatıldı.

>>02 Şubat 2020 tarihinde Tempo TV yayınına derneğimiz ve köy sanatçılarımız ve semah ekibimizle katılım sağlayarak; derneğimizin amacı, tarihi, kuruluşu, yaptıkları ve yapacaklar ekinlikler hakkında bilgiler verildi.

>>2020 yılında Tokat Dernek Federasyonlarının düzenlediği; ‘‘Tokat Günleri’’ adlı etkinliğe katıldık. Derneğimizin Semah Ekibinin de arasında bulunduğu bu etkinlikte; ‘‘Semah Ekibimiz’’, ‘‘ELLİK OYNAMADA-GUİNNESS(gines) REKORLAR KİTABINA’’ girmeye hak kazandı.

>>2019 yılında Anadolu Dernek TV yayınına derneğimiz ve köy sanatçılarımızla katılım sağlayarak; derneğimizin amacı, tarihi, kuruluşu, yaptıkları ve yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verildi.

>>Derneğimiz adına ilçemizde bulunan birçok düğün salonu ziyaret edilerek, dernek üyelerimize indirim yapılması için imkân sağlanıldı.

>>2019 yılında Derneğimizi İ.B.B(İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Kent Konseyi’ne başvurarak, kent konseyi üyesi yaptık. Çaylı Köyü Dernek Başkanımız Ahmet Baylan, STK(Sivil Toplum Kuruluşu) temsilcisi olarak ‘‘İstanbul Büyük Şehir Kent Konseyi Genel Kurul’’ üyesi oldu. Ayrıca ‘‘Kent Konseyi Deprem Komisyonu ve Emek-İş Yaşamı Çalışma’’ gruplarında görev aldı.

>>15 Eylül 2019 Pazar günü “Karasu Mesire Alanında” dernek üyelerimizin ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla büyük bir piknik şöleni yapıldı.

>>09 Eylül 2019 Cumartesi akşamı, saat: 19.30’da  Yenidoğan Cem Evi’nde ‘‘Muharrem Ayı’’  için lokma verildi.

>>2019 yılında Kurban Bayramı’nın 2. günü, köy halkımızla birlikte derneğimizde bayramlaşma  etkinliği gerçekleştirildi.

>>Yönetim Kurulu adına; Dernek Başkanımız Ahmet Baylan önderliğinde, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları olarak, Sancaktepede bulunan köyümüzün esnaflarına ziyarette bulunuldu.

>> TOKDEF Gençlik Kollarının düzenlediği ”Tokat Gençliği Buluşuyor” adlı etkinliğe derneğimiz üyeleriyle katılım sağladık. Bu büyük buluşmada başarı öyküsünü anlatmak için;  köyümüzün yetiştirdiği bir gencimiz olan ‘‘Paralimpik Sporcu ParaTekwando’’ dalında, Türkiye şampiyonasında  altın madalya kazanan sporcumuz Soner Anas,  bizlere konuşmasını sundu. Tokat CHP(Cumhuriyet Halk Partisi) Milletvekili Kadim Durmaz tarafından derneğimize ve sporcumuza plaket takdim etti.

>>‘‘İlk Yardım ve Eğitim’’ semineri, Gençlik kolumuzun desteğiyle; 03 Kasım 2019 tarihinde ‘‘Doktor ve Hemşireler’’ eşliğinde, derneğimizde bir eğitim semineri verildi.

>>23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan ‘‘Yerel Seçim’’ için organizasyon  çalışması yapıldı. İstanbul’da oy kullanacak olan ve köyde bulunan üyelerimiz ve köylülerimiz için otobüs kiralandı. Geliş-gidişleri sağlanıldı.

>>19 Mayıs ‘‘Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’’  kutlamalarında; Dernek Başkanımız Ahmet Baylan, Başkan Yardımcımız  Kazım Atun, Köy muhtarımız Abdullah Annaç ve köy halkımız ile birlikte; Atatürk’ün manevi huzuruna çelenk sunumu yapıldı.

>>17 Mayıs 2019 tarihinde köye gidilerek, köyümüz “Cemevi ve Hubyar Kuyusu” işletmesi ve çalışanı hakkında köy muhtarı ile  görüşmeler yapıldı. Resmiyette dernekte olan; Hubyar Kuyusu ve Cemevi işletmesi için köyümüz muhtarıyla sözleşme yapıldı.

>>8 Mart 2019 “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” derneğimizde kutlandı. Derneğimizde ‘‘Diş  Dr.  Aylin Hanım’’ tarafından ücretsiz diş muayenesi yapıldı.

>>2019 yılında Cenaze için köye giden üyelerimize ve cenaze yakınlarına; köydeki cem evinde bulunan aş ocağında, sabah kahvaltı verilmesi sağlanıldı.

>>2019 yılında Dernek Yönetim Kurulumuz karar alarak; derneğimizin sabah 11.00’de açılmasına ve akşam 20.00’de kapanmasına karar verildi.

>>2019 yılında Köyümüzün gençleri ile toplantı yapıldı ve ‘‘Gençlik Kolları’’ oluşturuldu.

>>2019 yılında Köyümüzün kadınları ile toplantı yapıldı ve ‘‘Kadın Kolları’’ yönetimi oluşturuldu.

>>2019 yılında Dereçay Köyü ile yer değişikliği hakkında uzun görüşmeler yapıldı ve yer değişikliği gerçekleştirildi. 4.kattaki odamızı onlara vererek, biz onların 5.katındaki yerlerini aldık.

>>2019 yılında Tüm üyelerimizin kan grubu, ikametgâh adresleri ve telefon numaraları güncellendi. Bütün  üyelerimize ulaşılarak  derbis sitemine (dernekler bilgi işlem)  bilgileri girişi yapıldı.

>> 2019 yılında Şubat ayı’nda olağan genel kurul seçimi yapıldı. Yeni ‘‘Yönetim Kurulu’’ seçildi.

>> 2013 yılında 2019 yılına kadar bilgi verilmediğinden kayıt yapılamamıştır.

>> 2012 yılında Taşdelen’de  ‘‘Geleneksel Piknik Şenlikleri’’ yapıldı.

>> 2012 yılında Ümraniye Prenses Düğün Salonu’nda, ‘‘Geleneksel Dostluk ve Yardımlaşma Gecesi’’ yapıldı.

>> 2012 yılında Kasabamızda bulunan ‘‘Cemevi Tapusu’’dernek adına alınarak tadilat yaptırıldı.

>> 2011 yılında Ümraniye Prenses Düğün Salonu’nda, ‘‘Geleneksel Dostluk ve Yardımlaşma Gecesi’’ yapıldı.

>> 2011 yılında Sancaktepe’de dernek lokalimizin bulunduğu binanın katında, bir oda daha alınarak lokalimiz genişletildi.

>> 2011 yılında derneğimize yeni bir muhasebe programı ve yeni bir bilgisayar alındı.

>> 2010 yılında dernek lokali tabanlarına parke yapıldı ve 1 adet TV alındı. Mayıs ayında ‘‘Geleneksel Dernek Pikniği’’ yapıldı.

>> 2008 ve 2009 yıllarında ‘‘Geleneksel Dostluk Gecesi’’ yapıldı.

>> 2007 yılında ‘‘8 Mart Kadınlar Günü’’ dernek lokalimizde;  doktorlarımız, sanatçılarımız ve ayrıca kadınlarımızın katılımıyla kutlandı.

>> 2007 yılında derneğimiz, Şubat ayında Sarıgazi Cemevi’nde üyelerimizle birlikte ‘‘Cem Etkinliği’’ düzenlendi.

>> 2007 yılında dernek lokalinin olduğu katta bir oda daha satın alınarak dernek lokalimizin yeri genişletildi.

>> 2007 yılında dernek ‘‘Semah Ekibimiz’’ Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP fuar alanında düzenlenen uluslararası kültür fuarına Tokat ili kültür müdürlüğü tarafından davet edildi. Fuarda Tokat ili kültür müdürlüğünün standı önünde büyük bir katılımla semah ekibimiz gösterisini yaptı.

>> 2006 yılında derneğimize lokalin yanındaki oda satın alınarak lokalimiz genişletildi.

>> 2006 yılında derneğimizin yangın merdiveni tamir edilerek yasalara uyumlu hale getirilerek, kullanıma açıldı.

>> 2006 yılında derneğimizin içi yeniden restore edilerek dernek lokal işletme izni alındı. Resmi şekilde lokalimiz çalışmaya başladı.

>> 2006 yılında dernek lokaline ve yönetim odasına doğalgaz bağlatıldı.

>> 2006 yılında dernek bilgisayarına toplu mesaj programı yüklenerek üyelerimize toplu mesajlar atılarak haberleşme sağlanıldı.

>> 2006 yılında internet üzerinden yazışmak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adında msn (mesaj)  programı açıldı.

>> 2006 yılında derneğimiz adına www.caylider.org internet web sitesi alındı ve hizmete açıldı.

>> 2006 yılında dernek yerinin tapusu, elektrik, su, doğalgaz, telefon ve adsl faturaları; Tokat Turhal Çaylı Kasabası Dayanışma Derneği adına alındı.

>> 2006 yılında derneğimize başvuran tüm üyelere belirli bir miktarda ‘‘Eğitime Katkı’’ için burs vermiştir.

>> 2006 yılında Kasım ayı’nda Sarıgazi Doğanlar Düğün Salonu’nda ‘‘8. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 2006 yılının Haziran ayı’nda Çaylı Derneği Semah Ekibi, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilen ‘‘Barışa Semah Dönenler’’ etkinliğine katılmıştır.

>> 2006 yılı Mayıs ayında derneğimiz Afyon ili-Şuhut ilçesi, Kayabelen Beldesi, ‘‘ Uluslararası Hamza Şeyh Dede Şenliklerine’’ katılmıştır. Yine Çaylı Derneği Semah Ekibi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda, ‘‘Barışa Semah Dönenler’’ etkinliğine katılmıştır.

>> 2006 yılında ‘‘ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’’ etkinliği yapılmıştır.

>> 2006 yılında ‘‘Cem’’ yapılmıştır.

>> 2005 Mayıs ayı’nda ‘‘Taşdelen Ormaniçi Parkı’nda’’ piknik etkinliği yapılmıştır.

>> 2005 yılı Eylül ayı’nda Şehit Süleyman ADEKA İlköğretim Okuluna Faks, Yazıcı, Fotokopi ve Tarayıcı özelliği olan bir makine okula bağışlanmıştır.

>> 2005 yılında futbol takımımız ‘‘Dernekler Arası Halı Saha Turnuvasına’’ katılmıştır.

>> 2004 Haziran ayında Doğanlar Düğün Salonu’nda ‘‘7. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’  yapılmıştır.

>> 2004 yılı Aralık ayı’nda Şehit Süleyman ADEKA İlköğretim Okuluna derneğimiz tarafından ‘‘Bilgisayar Sınıfı’’ açılmıştır. ‘‘Temiz Okul-Temiz Çevre Projesi’’ kapsamında yapılmış olan katkıdan dolayı; Tokat valisi Ayhan NASUHBEYOĞLU tarafından derneğimiz yönetimine ‘‘TAKDİR BELGESİ’’ verilmiştir.

>> 2004 yılında futbol takımımız‘‘Dernekler Arası Halı Saha Turnuvasına’’ katılmıştır.

>> 2004 yılının ‘‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’’ etkinliği yapılmıştır.

>> 2003 yılı Mart ayında Şehit Süleyman ADEKA İlköğretim Okuluna; 1 adet elektronik daktilo, Panasonic yazıcı ve 1 adet bilgisayar alınmıştır.

>> 2003 yılı Mart ayı’nda; Doğanlar Düğün Salonu’nda ‘‘6.Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 2003 yılında futbol takımımız ‘‘Dernekler Arası Halı Saha Turnuvası’nda’’ tekrar şampiyon olmayı başarmıştır.

>> 2002 yılı ‘‘Taşdelen Ormaniçi Parkı’nda’’ piknik yapılmıştır.

>> 2002 yılında futbol takımı oluşturularak, ‘‘Dernekler Arası Halı Saha Turnuvasına’’ katılınmış olup, 24 takım arasından şampiyon olmayı başarmıştır.

>> 2001 yılı Haziran ayı’nda; Doğanlar Düğün Salonu’nda ‘‘5. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 2000 yılı Nisan ayı’nda; Uğurum Düğün Salonu’nda ‘‘4.Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 2000 yılında araştırmacı yazar Lütfi KALELİ dernek lokali’nde seminer vermiştir.

>> 2000 yılında dernek lokali’nde diş doktorlarımız tarafından, ücretsiz diş taraması yapılmıştır.

>> 1999 yılında derneğimiz mülkiyet alarak,  Sarıgazi’ deki kendi binasına taşınmıştır.

>> 1998 yılı haziran ayı’nda Sidalya Gazinosu’nda ‘‘ 3. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 1998 yılında kan bağışı kampanyası yapılmıştır.

>> 1997 yılı Haziran ayı’nda Küçükyalı Sidalya Gazinosu’nda ‘‘2. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 1996 yılının Haziran ayında Aksoylar Düğün Salonu’nda, yemekli ‘‘1. Dostluk ve Dayanışma Gecesi’’ yapılmıştır.

>> 1996 yılında kasabamız ‘‘Belediye Başkanlığı’’emrine römork alınarak hediye edilmiştir

>> 1996 yılında kasabamızda bulunan, Şehit Süleyman ADEKA İlköğretim Okuluna; ‘’bilgisayar’’ hediye edilmiştir.

>> 1995 yılı Ağustos ayı’nda ‘‘Taşdelen Ormaniçi Parkı’nda’’ piknik yapılmıştır.

>> 1994 yılında köyümüzün kasaba olmasından dolayı kasabamız belediyesine ‘‘faks’’ alınarak hediye edilmiştir.

>> 1993 yılında derneğin kuruluşu ile birlikte dernek merkezi binasında lokal açılmıştır.

Kaynak : Dernek Arşivi

Hazırlayanlar:ÇAYLI-DER YÖNETİM KURULLARI